Вітаю Вас Гість | RSS

Нерухомість в Чернівцях без посередників

Неділя, 28.04.2024, 17:31
Нерухомість в Чернівцях » 2012 » Вересень » 30

З 1 січня 2013 р. оформили купівлю квартири можна буде прямо в нотаріуса всього за пару годин. При цьому в БТІ не треба буде ходити ні до, ні  після операції, якщо того не побажає сам покупець. Про інші нововведення, пов'язаних з купівлею-продажем нерухомості, про це розповіли  в Укргосреестре, який з наступного року стане єдиним органом, що відповідає за тотальну реєстрацію в Україні - від політичних  партій та ЗМІ до земельних ділянок і квартир.

Роль БТІ зводиться до мінімуму

Відпадає необхідність звертатися в БТІ для отримання техпаспорту як до укладання угоди купівлі-продажу нерухомості, так і після. З 1 січня  втрачають чинність деякі нормативні акти, які вимагали продавця надавати на угоді "свіже" техпаспорт, який БТІ виготовляв  протягом 30 робочих днів. Тепер оновлювати техпаспорт потрібно буде тільки за бажанням сторін (фактично - покупця, якщо той незадоволений  документом або знайшов відмінності між тим, що в ньому написано і тим, як виглядає квартира) або в разі, якщо на об'єкті нерухомості були проведені  перепланування. Після укладення угоди покупцю також не доведеться бігти в БТІ, щоб перереєструвати техпаспорт на себе.

Всю операцію можна провести в нотаріуса за кілька годин

Виходячи з вищесказаного, нотаріус залишиться єдиною обов'язковою інстанцією, яку потрібно буде пройти при купівлі нерухомості.  У нього буде комп'ютер з доступом до єдиного реєстру нерухомого майна та його обтяжень, тому він зможе як перевірити об'єкт до продажу,  так і оновити інформацію в реєстрі після завершення угоди.

Вводиться єдиний Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

Інформація з усіх нині існуючих кількох реєстрів з 1 січня буде поступово переноситися в єдиний реєстр. У ньому будуть зібрані дані  про власників, про права власності інших речових правах, про що обтяжили, про іпотеку, про податкову заставу, про накладення арешту, а також вся  аналогічна інформація про земельні ділянки. При цьому спеціально проводити перереєстрацію власникам нерухомості не потрібно буде, така  необхідність виникне тільки в окремих випадках, наприклад, при продажу об'єкта.

Укргосреест і фізособи

Зазвичай Укргосреестр (Державна реєстраційна служба України - спеціально створений недавно держорган) не буде брати участь у  угодах купівлі-продажу нерухомості. Але якщо право власності на об'єкт ще не зареєстровано (наприклад, це квартира в новобудові або  давно побудований приватний будинок, який раніше не був офіційно введений в експлуатацію), тоді його власнику необхідно буде відвідати одне  з 583-х місцевих (районних) представництв Укргосреестра. Розмір держмита за реєстрацію поки не затверджений, але попередньо він складе  119 грн. Плата за витяг з Держреєстру імовірно складе 51 грн.

Терміни реєстрації

Реєстрація права власності та інших речових прав на нерухомість в Укргосреестре буде проводитися протягом 14 робочих днів. З 2014 р. планується  скоротити термін до 5 робочих днів (крім багатоквартирних будинків або інших великих об'єктів).

Така ж реєстрація, якщо є обтяження прав на нерухомість, займе 10 робочих днів.

Реєстрація самого обтяження (наприклад, іпотеки) займає 1 робочий день.

Відповідні відмови будуть видаватися в ті ж терміни.

Інформація з держреєстру

Витримка - надається власнику нерухомості або його уповноваженій особі.

Інформаційна довідка - видається на підставі письмового запиту органам державної влади (суду, прокуратури, органам місцевого  самоврядування, МВС, СБУ, ДПСУ і т.д.).

Виписка - її може отримати власник або правовласник. Документ містить інформацію про осіб, які отримали відомості про права та  обтяжили, пов'язаних з об'єктом нерухомості.

Таким чином, в будь-якому із зазначених документів буде міститися інформація про об'єкт нерухомості, але не інформація про її власника

Земельні ділянки

Процедура реєстрації земельних ділянок практично ... Читати далі »

Безкоштовні оголошення: Цікаві статті про нерухомість |

Вибір жертви

«Діяльність шахраїв, на думку експертів, спрямована в першу чергу на так звані незахищені верстви населення, до яких ставляться самотні старі, люди, що страждають наркоманією й алкоголізмом, недієздатні або обмежено дієздатні інваліди, діти-сироти, виховані в дитячих будинках.

Найчастіше лиходії переоформляють їхні квартири за дорученням на яку-небудь підставну особу або по підробленому паспорту переписують на себе. Так було одного разу, коли допитлива покупниця звернула увагу на те, що в жінки-продавця щось не в порядку зі світлиною на паспорті: на попередньому знімку особа чиста, а на другому — родимка на щоці. Ця, здалося б, дрібниця змусила покупця звернутися в міліцію. А там уже й з’ясувалося, що дійсна власниця продаваної житлоплощі втоплена, а від її імені діє недбало загримований двійник.

Колишніх власників виписують із квартири й переселяють у віддалені райони, найчастіше за межами міста, у найкращому разі в сільський напівзруйнований будинок.

«Звичайно отримані таким шахрайським шляхом квартири продаються за цінами нижчими від ринкових, — розповідає Ірина Шугурова, заступник генерального директора «Міель-Брокеридж» по правових питаннях. — Тому необхідно бути особливо уважним при перевірці об’єктів, продаваних за дорученням або за заниженою, стосовно існуючого на теперішній момент середньому рівню цін, вартістю.

Безумовно, не можна стверджувати, що будь-який переїзд літньої людини може бути пов’язаний із шахрайством. Ситуації, коли люди похилого віку продають міське житло, щоб переїхати в більш спокійне місце, за місто й одержати в якості доплати гроші, що називається, «на старість», безумовно, можливі, але досить рідкі».

У той же час практика показує, що квартирні аферисти й шахраї відмовляються провертати різного роду махінації з людьми вольовими, із сильним і незалежним характером. Мало шансів стати об’єктом нападу на їхні гроші й квартиру в людей заможних, зі зв’язками в чиновницьких колах і правоохоронних органах.

Шахраї знають, що змусити таких власників на продаж квартири й перехитрити їх у процесі угоди — завдання важке й практично нездійсненна, і найчастіше це закінчується для аферистів тюремною камерою.

Але якщо все-таки клієнт клюнув на гачок шахрая й у результаті виявився обманутим, рецепт простий і очевидний: негайно звертатися в поліцію й прокуратуру й, якщо це ще можливо, бігти до місцевого реєстру із заявою про припинення державної реєстрації угоди. А з іншою заявою — у банк, через який здійснюються розрахунки, із проханням закрити доступ до комірки із грішми.

Але найкраща методика — не чекати, коли завершиться обман, а вживати необхідні дії, спрямовані на профілактику шахрайств. « Звичайно, — підбиває підсумок Олег Самойлов, — самий побита і банальна, але правильна порада: не заощаджувати на професійній ріелторській підтримці.

Ну, а якщо все-таки дуже хочеться зберегти енну суму, принаймні, не варто відмовлятися хоча б від консультаційної допомоги. До речі, уже багато років правові поради продавцям на безоплатній основі дають співробітники більшості провідних агентств нерухомості».

Безкоштовні оголошення: Цікаві статті про нерухомість |

Підробки й витівки

Третя група шахрайств — фактичні підробки. У цьому випадку придбане право власності, як правило, не страждає, однак реально куплений об’єкт може суттєво відрізнятися від того, який клієнт планував придбати. Приміром, продається квартира без обробки або, що перебуває в поганому стані. Однак показується покупцеві не вона, а подібна по параметрах і краща по стану, у тому ж будинку.

 Для цього «підставна» квартира попередньо орендується на короткий строк і на ній міняється номер. Покупці, як показує практика, такими «дріб’язками», як перевірка нумерації, у ході оглядів особливо не «заморочуються». Класичний випадок, коли сибіряка-нафтовика, що зовсім не орієнтувався в столичних вулицях, що й бажав купити квартиру на Фрунзенській набережній, заздалегідь перемінивши табличку, привезли на Симоновський вал, не знає хіба що тільки початківець ріелтор. Суть справи в тому, що підставну квартиру нафтовикові успішно й продали. Тобто дивився він квартиру на Фрунзенській, а купив на Симоновському валу.

Нарешті, до «милих витівок» можна віднести досить грубе захоплення чужої житлоплощі. Але ж, дійсно, рейдерські нальоти починаються, видалося б, просто з витівки. А відбувається це так: у комунальній квартирі купується кімната, або, як говорять юристи, частка. Уявимо, що житлове приміщення має декількох власників. Це можливо, приміром, при одержанні квартири в спадщину або в результаті приватизації.

Житлова площа одного власника може бути зовсім незначною, але в силу невеликої кількості квадратних метрів використовувати свою частку по призначенню її власник не має фізичної можливості: не можна адже поселитися, скажемо, на трьох квадратних метрах. Щоб одержати хоч якісь гроші, він готовий продати свою частку нерухомості практично за безцінь. Цим і користуються квартирні аферисти.

Прикупивши, приміром, половину вартості частки однокімнатної квартири за $15 тис., вони починають створювати для інших мешканців нестерпні умови для проживання, найчастіше підселюючи сумнівних родичів у вигляді циган, пьянчуг, бомжів або хронічних скандалістів. І адже нікому не поскаржишся: усе відповідає чинному законодавству. Жертвою стає другий проживаючий у квартирі власник. Вихід один — роз’їжджатися. На що й роблять основний упор шахраї.

Квартира продається за $150 тис. і зазначена сума ділиться нарівно між власниками-мешканцями й власниками-аферистами. У підсумку останні дістають прибуток, рівний $60 тис.

Втім, до всіляких «милих витівок», головною з яких є так звана «схована комісія», можуть прибігати й працюючі на законних підставах ріелтори. Мова йде про одержання брокером додаткового, погодженого з покупцем прибутку, одержуваного за рахунок утаювання від клієнта інформації про реальну ціну угоди. Тобто ріелтор при цьому, по суті, краде гроші у свого замовника.

Природно, що подібне злодійство можливе лише у випадку, коли інформація про реальні параметри угоди схована від клієнта. Тому якщо ріелтор перед переглядом багатозначно закочує ока й таємничим шепотом лопоче, мов, «про ціну ні слова», саме час насторожитися…

Безкоштовні оголошення: Цікаві статті про нерухомість |

Обман на ринку вторинної нерухомості був присутній ще з радянських часів. У країнах СНД він отримав ще більший розмах. Цей факт підтверджують і незалежні дослідження.

Так, 27% опитаних власників відповіли, що найбільше їх лякають дії квартирних шахраїв. І насправді, не тільки чорні маклери, але й «білі» ріелтори при зручному випадку прибігають до обману своїх клієнтів. І не варто думати, що якщо ріелторське агентство дуже велике й відоме, а приватний маклер приємний і ввічливий, то від них не варто чекати підступів.

Промахи й маніпуляції

Давно пішли в минуле дешеві шахрайства з наперстками, картами, ламанням грошей і всякими іншими дрібницями. Якщо й займається сьогодні хтось подібними справами, то тільки від убогості власної фантазії.

На зміну копійчаним шахраям прийшли витончені комбінатори, що працюють винахідливо, натхненно й по-великому. І операції з нерухомістю тепер для них справжній клондайк. Будь-який експерт, довго не роздумуючи, скаже, що всі способи шахрайств із житлом перелічити сходу просто неможливо, увесь обсяг знань по цій темі тягне на вагомий енциклопедичний том.

 «Умовно обманні дії, з якими можуть зіштовхнутися споживачі, підрозділяються на чотири основні групи, — перераховує Олег Самойлов, генеральний директор « Релайт-Нерухомість», — а саме: юридичні маніпуляції, технологічні підступи, фактичні підробки й, скажемо так, «милі витівки».

І що особливо цікаво, представники юридичних промахів, по великому рахунку, шахраями майже не вважаються. Як правило, це працівники нашвидку утворених фірм, і пояснити їхні грубі документальні помилки можна лише тим, що професійна діяльність із перших днів складається не зовсім вдало, їм дуже потрібні гроші, і вони готові хапатися за будь-яку роботу, включаючи ту, у специфіці якої або не розбираються зовсім, або орієнтуються досить поверхово.

Зате безграмотністю самопальних брокерів з успіхом користуються різноманітні нечистоплотні типи, які залучають такі агентства як офіційне прикриття для своїх «чорних» справ».

На противагу перший групі, не покладаючи рук трудяться на ринку й компанії, споконвічно створені на короткий строк. Але ці вже переслідують шахрайські цілі з моменту створення. Варіацій на цю тему існує безліч: починаючи з використання сумно відомої практики «інформаційних агентств», що торгують відомостями про неіснуючі об’єкти нерухомості, і закінчуючи тим, що подібна організація цілком може являти собою умовно-легальну «оболонку», у рамках якої ведуть свою діяльність чорні маклери.

Про чорних маклерів. Їхнім не варто плутати із приватними, які, як правило, просто трудяться поодинці, працюючи на себе, і аферами ніколи не займаються. А от чорний маклер — завжди шахрай, причому працює в складі кримінальної «групи товаришів», у яку як інформаторів можуть входити працівники ріелторських агентств, підставні нотаріуси й чиновники, а часом і працівники міліції.

Ціль проста: відібрання грошей і житла в громадян, яким шахраї продають або «товар з душком», або шляхом шахрайських дій віднімають житлоплощу. От досить частий випадок. Одна людина вирішила обміняти свою квартиру з доплатою на меншу. За порадою колег звернувся до «відомих ріелторів». Документи на брокерську діяльність, звичайно, не перевірив, сподіваючись, що дружки підводити не стануть.

Обговорили з «ріелторами» деталі угоди, ледве поторгувалися, зійшлися в ціні й вирішили обмити домовленість. Скільки пили й що — клієнт не пам’ятає. Але опам’ятався він уже в чужій квартирі. Вірніше, була-те вона колишньою, рідною, у якій гулянка починалася. Але от права на дане житло належали вже його собутильникам, переселенцям з Азербайджану. Вони йому й тикнули завірені «нотаріусом» папери, під якими стояв його власноручний підпис.

«Іншим ефективним способом відібрання грошей стало шахрайство з авансами, — доповнює список афер Світлана Біріна, керівник департаменту міської нерухомості компанії « НДВ-Нерухомість». — На продаж виставляється квартира за ціною набагато нижче ринкової.

Далі, заключаючи договір, ріелтор з фірми-одноденки ухвалює аванс. Після закінчення певного часу така фірма з’їжджає з офісу й ховається: повернути гроші й знайти винуватця практично неможливо».

Взагалі, усі юридичні й технологічні маніпуляції можуть розвиватися по двом основним варіантам. Перший шлях — свідомо кримінальні справи, до яких можна віднести продаж нерухомості по підроблених ... Читати далі »

Безкоштовні оголошення: Цікаві статті про нерухомість |