Вітаю Вас Гість | RSS

Нерухомість в Чернівцях без посередників

Четвер, 02.05.2024, 23:34
Нерухомість в Чернівцях » 2012 » Жовтень » 17 » З новим податком: Чим обернеться для українців податок на нерухомість

22:56
З новим податком: Чим обернеться для українців податок на нерухомість
З 1 січня 2013 року в Україні почнуть стягувати податки з квартир та будинків. Така законодавча міра, за задумом уряду і має більшість  в парламенті Партії регіонів, покликана допомогти в наповненні місцевих бюджетів. Нагадаємо, що введення податку на нерухомість переносилося  кілька разів. Спочатку передбачалося, що подати буде стягуватися з 1 січня 2012 року, потім нововведення відтермінували до 1 липня поточного року.  Однак щоб не псувати передвиборну картину, влада вирішила «підсолодити» життя українців з 1 січня 2013-го.

Відповідно до чинного Податковим кодексом України об'єктом оподаткування є тільки житлова нерухомість, а платниками -  фізичні та юридичні особи. При цьому якщо житлоплоща знаходиться у спільній частковій власності кількох осіб, платити доведеться кожному  з них.
Якщо говорити про фізосіб, новий податок в першу чергу торкнеться власників елітних квартир, заміських будинків, а також людей, яким належить  кілька житлових об'єктів. Згідно із законодавством, від сплати звільняється тільки власник однієї квартири площею до 120 кв. м або ж  будинки до 250 квадратів. При цьому якщо у громадянина є, наприклад, дві квартири загальною площею до тих же 120 кв. м, за одну на вибір йому таки  доведеться платити. У цьому випадку ставка буде така ж, як і для власників житла розміром 120-240 кв. м - 1% від мінімальної зарплати за квадратний  метр. (Нагадаємо: на 1 січня 2013 мінімальна зарплата складе 1147 грн.) Для власників більш великої нерухомості ставка податку визначена  в 2,7% від «мінімалки».

«Якщо людина вирішила придбати квартиру більше 120 кв. м або будинок більше 250 кв. м, то йому в будь-якому випадку доведеться платити податок. Але розмір збору  на тлі вартості об'єкта в сотні тисяч доларів неістотний. Тому на попит елітного житла даний податок не вплине », - зазначив  в розмові з «ВВ» Сергій Костецький, фахівець з маркетингу SV Development. У багатьох країнах оподаткування нерухомості є одним  з ключових джерел доходу міської скарбниці. Наприклад, у США на нього припадає 71% грошових надходжень, у Франції - понад 50%. Зате в  Росії надходження від податку в 2010 році склали всього лише 18%. Причому основними недоліками фахівці назвали мізерний розмір податі  і те, що платіжне тягар все одно розподіляється на жителів країни несправедливо. Як і у нас, в Росії немає жорсткої диференціації за місцерозташуванням  об'екта.Незавісімо від достатку, українці постараються ухилитися від сплати податку. «Ймовірно, буде використовуватися кілька схем. Наприклад,  в Італії половина будинків - це недобуд: там немає частині фасаду або останнього поверху ... Підозрюю, що і у нас візьмуть цей спосіб на озброєння:  будинку роками будуть знаходитися в 99% готовності. Також можна розділити права власності на об'єкт або якщо у платника податків декілька  квартир, то зайві квадрати можна на когось переоформити, - міркує юрист Василь Мірошниченко. - При цьому, щоб уникнути неприємних  інцидентів, слід подумати, на кого оформляєш своє майно ».

Так як «зайві» квартири найчастіше здаються внайми, то до середини 2013 року вартість оренди може зрости. Як відзначають експерти, орендодавці  спробують перекласти податок на орендаря, але результативність цього кроку буде прямо залежати від платоспроможного попиту. Тому  ціни злетять в першу чергу у великих містах. До 1 липня 2013 податкова служба зобов'язана письмово повідомити платника, скільки і за  що йому потрібно викласти. Після чого володар зайвих метрів повинен протягом 60-ти днів перерахувати гроші. У разі прострочення платежу до 30  днів штрафні санкції становитимуть 10% від суми податку (або від суми заниження), якщо ж понад місяць - то 20%. В цілому податок на нерухомість  буде платитися один раз на рік.

джерело
Категорія: Цікаві статті про нерухомість | Переглядів: 721 | Рейтинг: 0.0/0

ОПУБЛІКУВАТИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ