Вітаю Вас Гість | RSS

Нерухомість в Чернівцях без посередників

П`ятниця, 03.05.2024, 04:17
Нерухомість в Чернівцях » 2012 » Вересень » 29 » Молодіжне житло

22:26
Молодіжне житло
На даний час існують різні програми молодіжного житла, тому непогано ставати в чергу за квартирою відразу по декількох програмах.

Отримати своє житло молодій сім'ї в Чернівцях - складно. Свій дах над головою, який не потрібно знімати, ділити з кимось, чекати підступу від господаря, є блакитною мрією більшості молодих людей. І не дивно - наявність свого місця проживання завжди вважалося ознакою заможності, та й душевного спокою. Тому дуже важливо розібратися чи вигідно це і чи є це реальним шляхом до отримання свого «метражу».

Що це таке?

Вже не перший рік в Україні існує програма зі сприяння житловому будівництву квартир для молоді «Державна програма забезпечення молоді житлом на 2002-2012 роки», яка офіційно була прийнята в 2001-му році постановами Кабінету Міністрів України № 584. Після кризи 2008-2009 років програма серйозно загальмувала, однак зараз влада взялася за її «реанімацію».

Принцип «молодіжної програми» полягає у використанні іпотеки (кредиту під заставу нерухомого майна), де заставою виступає саме житло. Для зменшення ставки по іпотеці (яка при нинішніх 16% є непідйомною для молодої людини середнього достатку) використовується принцип компенсації державою 13% кредиту. Тобто молода сім'я бере квартиру в кредит лише під 3%. Кредитуванням займаються державні банки. Перш за все «Укргазбанк».

Хто може?

Умови участі в програмі досить ліберальні. Брати участь у програмі може:

- Сім'я з дітьми, де дорослим членам сім'ї - до 35 років, а дітям - до 18 років;

- Одинокі особи віком до 35 років. Однак перевага у розподілі кредитів буде надаватися родинам.

До речі, з числа претендентів на програму тих, хто буде отримувати квартири в майбутньому, буде визначати ... комп'ютер, що теж непогано. Перевага віддається сім'ям з дітьми, і чим більше дітей - тим більше шансів отримати іпотеку.

Програма має як ряд позитивних, так і ряд негативних моментів, які необхідно враховувати тим, хто хоче спробувати отримати по ній іпотеку.

Плюси:

1. «Мультифункціональність». Програма може дозволити молоді як купити квартиру, виплативши кредит швидше і повністю, так і фактично взяти квартиру в довгострокову оренду з можливістю викупу (лізинг). Кредит у 3% також виглядає привабливо. «Будь-які програми на завмерлому ринку іпотек - це вже непогано ...... це єдина реальна можливість для молоді отримати недороге житло ».

2. Включення програми до бюджетного кодексу, що дозволить не втратити її фінансування при прийнятті наступного бюджету.

«Для того, щоб була впевненість, що і в майбутньому будуть державні компенсації, парламент у бюджетний кодекс вніс зміни, і ця компенсація 13% закладена як обов'язкова стаття».

3. Чимала загальна площа, як для бюджетного житла. Так, за нормативами на двох чоловік надається площу в 40 квадратних метрів (1-кімнатна квартира), на трьох - 56 кв. м (2-кімнатна). Правда, можливо, в майбутньому площа квартир стане ще більше.

«Це буде ще обговорюватися, коли ми будемо приймати новий Житловий кодекс ... а його вже більше 11 років розробляють, і ми користуємося нормативами ще 1983 року. Але нормативи по квадратурі треба буде переглядати »

Мінуси:

1. Слабкий «розмах» програми в цілому. Всього за 12 років (з початку 2000-х років) було побудовано трохи більше 2000 квартир.

2. Законодавчі недоробки і складності з кредитом. Насправді, кредитна ставка залишається колишньою - 16%, що забагато для молоді нашої країни. Різниця лише в тому, що в даній програмі держава бере на себе зобов'язання компенсувати 13% кредиту. З отриманої різниці і випливає цифра в 3%, якої так хваляться автори програми. Це-то і становить найбільшу проблему - є ризик того, що держава, як тільки зміниться політична кон'юнктура, може переглянути фінансування програми.

3. Недолік вже існуючого житла.

4. Відсутність гарантій з боку держави і безкарність забудовників.

«У нас є вже такі приклади, коли люди брали по подібним програмам квартири, і до цих пір вони на вулиці, та ще й державі грошей повинні ... А все тому, що гроші пішли забудовнику, який незрозуміло за якою процедурою був визначений»
Альтернатива.

Порівняльний аналіз кількості отриманих за різними програмами квартир показує, що за стандартними програмами «50х50» або ж «50х30х20» придбати житло можна навіть швидше, ніж по «молодіжної» програмі.

«Як тільки ця програма запрацює (« Доступне житло »), програма молодіжного будівництва сама по собі відпаде. Вона стане невід'ємною частиною програми «Доступне житло» »

Так що є здоровий глузд у тому, щоб не чекати біля моря погоди, обмежуючись молодіжної іпотекою, а брати участь відразу в декількох програмах доступного житла. Авось, десь повезе або умови виявляться вигідніше. А взагалі - не варто сподіватися на чиновників і їх обіцянки (виконання яких можна просто не дочекатися), а шукати способи самому придбати житло.
Категорія: Цікаві статті про нерухомість | Переглядів: 1271 | Рейтинг: 2.0/1

ОПУБЛІКУВАТИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ